pATOLOGIA PRAWApostulaty bambuser KONTAKT

 
 Reklama
 
DzielnyTata> Akcja  Nowoczesny sąd
 

Nowoczesny Sąd

Jak sobie wyobrażamy?

Wcale nie mówimy o sali. Nowoczesny sąd rodzinny powinien wyglądać bardzo prosto.Z takiego sądu 3 strony wychodzą zadowolone - mama tata i dziecko.
- nie powinno być winy w rozwodzie, całe działanie sądu powinno polegać na działaniu z urzędu.
Sąd powinien wcielić się w rolę mediatora- obowiązkowego mediatora.Po rozstaniu sprawa jest prosta - sąd proponuje opiekę naprzemienną tydzień w tydzień. Od razu zbiera kwity majątku, dokonuje podziału majątku.

Gdy jeden z rodziców nie chce - to wtedy płaci alimenty - ale te powinny byc na ostatnim miejscu i zgodnie z tabelą alimentacyjną - ale od Włoskiego "allimentare" czyli jedzenie - czyli powinna być to kwota maksymalnie 500 zł - tak żeby rodzic mógł udźwignąć ciężar utrzymania potomka od którego bądź co bądź będzie odizolowany. Zawsze powinna być możliwość powrotu do opieki naprzemiennej. - Ojcu skończy się kontrakt w Anglii, albo na platformie w Norwegii - wraca i opiekuje się dzieckiem

Opieka nad dzieckiem to przypominamy - nie siedzenie z dzieckiem ale czas rodzica w którym dany rodzic zorganizuje opiekę - czy to będzie jego czy babci, czy przedszkola, czy opiekunki to jego sprawa - na portalach często pojawia się hejt - przecież tata nie będzie siedział z dzieckiem tylko w pracy - tak, pewnie tak będzie ale to jego czas, jego prawo, nie każdy urodził się z domu bogaty i może siedzieć w domu z dzieckiem, a pieniądze nie rosną na drzewach w sadzie (cytat z filmu Tato)

Sąd niezależnie od tego czy rodzice byli w konkubinacie zarządza przedstawienie dowodów - zakupu - mogą to być wyciągi z konta - a tylko do przedmiotów sprzecznych powinien powoływać świadków w ostateczności. Rodzice zazwyczaj dzielą majątki sami  - cześć jest przecież dzielone ugodowo - Ty weźmiesz mixer, ja krajalnicę - z większymi przedmiotami jest kłopot -sędzia wtedy powinien zadecydować o sprzedaży samochodu, czy mieszkania.

wiemy wiemy - a mieszkanie w kredycie - kredyt był na 400 tyś a do spłaty jest 600
ale tu trzeba zmienić inne sądy - sądy odpowiadające za instytucje - żeby te nie popełniały przestępstw....

reasumując - z sądu rodzice muszą wyjśc z ustalonym miejscem zamieszkania najlepiej w tej samej miejscowości, dzieci będą zmieniać miejsce zamieszkania w terminach ustalonych wg rodziców w podziale 182/182 czy to będzie 2 dni na 2 dni, nieważne - jak rodzice się nie dogadają to tydzień w tydzień. Jak jeden rodzic wyjedzie - płaci alimenty - ale ma połowę wakacji i kontakty

prawo trzeba zmienić na:
art 26kc: Po rozstaniu rodziców ustala sie miejsce zamieszkania dziecka w ostatniej miejscowości wspólnego zamieszkania rodziców zgodnie z art 25kc.W art 58 krio i 107 trzeba zapisać że po rozstaniu rodziców ustala się obligatoryjną opiekę naprzemienną tydzień w tydzień z miejscem zamieszkania zgodnym z art 26kc. 
Chyba że rodzice wspólnie ustalą inaczej.

 

Reklama

Znasz nasze akcje?

  

 

 

DzielnyTata.pl