pATOLOGIA PRAWApostulaty bambuser KONTAKT

 
 Reklama
 
DzielnyTata> MANIFESTACJA, nasza 27 manifestacja przed sądem w Oławie
 
      Reklama
Manifestacja w Oławie. 27 Manifestacja

Dziś pod Sądem Rejonowym w Oławie podczas jednej z rozpraw protestowali mężczyźni z całej Polski, którzy walczą z dyskryminacją i domagają się równych praw. Ich zdaniem polski wymiar sprawiedliwości preferuje matki, podczas gdy większość ojców jest na z góry przegranej pozycji.

Dzisiejsza rozprawa odbywała się za zamkniętymi drzwiami, głównie ze względu na dobro dziecka. Pan Łukasz walczy o widzenia ze swoim 14-miesiecznym synem, z którym od blisko roku nie ma swobodnego kontaktu. 

W tym samym czasie pod budynkiem sądu w Oławie zjawili się ojcowie z całej Polski, którzy twierdzą, że są pokrzywdzeni przez polski wymiar sprawiedliwości. Walczą z dyskryminacją mężczyzn, bo – jak przekonują – zdominowane przez kobiety sądy rodzinne wydają stronnicze wyroki i powierzają wychowanie dzieci matkom. Ruch społeczny „Dzielny tata” skupia ponad 5 tys. osób. 

Pan Rafał usłyszał od sądu, że matka dziecka, która miała problem z narkotykami i jest umieszczona w Monarze, daje lepsze możliwości życia ich synowi i pozostawił dziecko przy matce. Synka widuje 2 razy w tygodniu po 4 godziny. 

W Polsce po rozwodzie czy rozstaniu jedynie 3% dzieci trafia pod opiekę ojców. I to głównie w przypadku kiedy matka nie jest w stanie zająć się dzieckiem lub stanowi dla niego zagrożenie. Dla porównania, w Stanach Zjednoczonych aż 40% spraw sądowych kończy się zwycięstwem ojców. 

W wielu przypadkach polskie sądy stereotypowo podchodzą do tego typu spraw. Mecenas Andrzej Malicki przyznaje, że istnieje przekonanie, że nikt tak dobrze nie wychowa dziecka, jak jego matka. 

Manifestujący ojcowie zapowiadają, że jeśli mentalność sądów się nie zmieni i nadal sprawy o przyznanie opieki będą wygrywać głównie matki, będą zmuszeni do zorganizowania protestów na większą skalę.

czytamy na stronie TVP WROCŁAW

 

Artykuł na stronie TV Wro

w Radiu

 

 

 

 

Znasz nasze akcje?

 

   

 

 
 
 
 
 
 
         

 

 

 

   

DzielnyTata.pl